Promienniki gazowe i ich poszczególne rodzaje.

Promienniki gazowe jakie dają nam szansę na dość ekonomiczny sposób ogrzewania różnych obiektów są obecnie produkowane w różnych rodzajach. Dzięki temu, każdy zainteresowany ich zakupem może wybrać dla siebie ich typ, który znacznie lepiej będzie spełniał konkretne potrzeby.

Promienniki gazowe, które wykorzystywane są w wielu miejscach można zasadniczo podzielić na dwa rodzaje. Chociaż nie jest to zbyt duża różnorodność to jednak pozwala ona wykorzystać taki sposób pozyskiwania energii cieplnej, który będzie odpowiadał konkretnym pomieszczeniom, które będą miały zostać ogrzane.

Pierwszym rodzajem, w jakim występują promienniki gazowe są promienniki rurowe. Ich budowa w znaczącej mierze odnosi się do ich nazwy. Składają się one dokładnie z trzech zasadniczych elementów, którymi są palnik, ekran oraz rura promieniująca. Emitują one ciepło, które rozdmuchiwane jest za pomocą wentylatora na całe pomieszczenie, które ma być ogrzane.

Drugim typem, w jakim pojawiają się promienniki gazowe są promienniki gazowe ceramiczne. To właśnie one są tymi, które są częściej wykorzystywane. Mogą dać znacznie więcej energii cieplnej przy takim samym zużyciu gazu. Dlatego też to właśnie one są chętniej wybierane przez wszystkich zainteresowanych, mimo tego faktu iż oznaczają większy koszt.