Promienniki gazowe, podgrzewane powietrze w szklarniach

Zapotrzebowanie na owoce i warzywa z każdym rokiem wzrasta. Wobec tego w normalnych warunkach nie da się ich wyhodować, w związku z czym powstaje coraz więcej szklarni, w których owoce, lecz głównie warzywa można hodować praktycznie przez cały rok.

A w czasie chłodnych dni niezwykle ważnym jest zapewnienie roślinom odpowiednich warunków wewnątrz szklarni. Dlatego ważne jest przede wszystkim ogrzewanie. W takich pomieszczeniach koniecznie trzeba postawić na promienniki gazowe.

Co przemawia za tym, żeby na nie postawić? Po pierwsze skuteczność. Takie promienniki gazowe wysyłają wiązki promieni cieplnych, które ogrzewają rośliny niczym promienie słoneczne. Po drugie promienniki są niezwykle energooszczędne. Zużywają o połowę niej gazu niż tradycyjne ogrzewanie gazowe.

Ponadto są bezpieczne w eksploatacji, a wszelkie spliny są odprowadzane systemem wentylacyjnym poza szklarnie. Takie promienniki gazowe będą w stanie zapewnić roślinom optymalną temperaturę, dzięki czemu bez problemów przetrwają nawet mrozy panujące poza szklarnia. Dlatego koniecznie trzeba na nie postawić i cieszyć się znakomitym ogrzewaniem wewnątrz szklarni. A sama cena też nie jest za nie zbyt wysoka.